Yapımı 4.5 Yıl Süren Dev Minecraft Haritası: Galekin Krallığı

Kaynak : www.webtekno.com
Minecraft’a özel olarak hazırlanan müthiş harita Galekin Krallığı, tam dört buçuk yıl gibi bir sürede hazırlandı.

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Minecraft, oyuncularına neredeyse sonsuz yaratıcılık imkânları sunuyor. İşte bu oyunculardan biri de Linard isimli dostumuz, dört buçuk yıl süren bir çalışmanın sonunda oyundaki çeşitli blokları tek tek kullanarak ortaya devasa bir ülke çıkardı.Karşınızda Galekin Krallığı!

d600dbd7a6aeb0314641e178af76b8054dfdda81

Haritanın büyük olmasının yanı sıra en önemlisi ise Galekin Krallığı olarak geçen bu harita herhangi bir yapının ya da şehrin oyundaki replikası değil. Tamamen özgün düşünülmüş bir ülke. Yani bir ütopya diyebiliriz.

a39915c2ec7d3b071c39beba97a548a2b0870e4b

Harita gerçekten o kadar büyük ki, “Eh be kardeşim bununla nasıl uğraştın bu kadar” dedirten birçok yapı var.1e31190d26cd873e5c79aae6689f0f8174df34dc

Ayrıca oyunda, bu resimlerde gördüğünüz her yere girip çıkmak, her yerde dolaşmak mümkün. Yani tamamen açık bir haritadan bahsediyoruz.

Oyuncu, haritayı o kadar detaylı düşünmüş ve tasarlamış ki; şöyle gerçekte görsek oturup kalacağımız harika manzaralarla karşılaşmak oldukça olası.

“Bunca zaman bir oyuna harcanır mı?” diyenler elbet olacaktır. Ama adı üstünde: Oyun. Yani bir hobi. Yani oyuncu yaptığı işten keyif alıyorsa ve bu işe harcadığı zamanda atomu parçalamayacaksa, harcanır. Ancak bir diğer yandan da bir işsizlik örneği olduğunu da kabul etmek gerek 🙂

Galekin Krallığı’nın İndirme Linkini Altan Bulabilirsiniz

Galekin Krallığı İndir

Hakkında Admin

Bunlarıda Dene

Minecraft İstanbul Haritası

Minecraft İstanbul Haritası Hakkında BetonSA – AkçanSA tarafından yapılan harita İstanbul’un köprüleri, limanları spor alanları ve …

4 yorumlar

  1. Hiç mi üşenmemişler arkadaş. Ben olsam yapamazdım. Ben 3 yıl boyunca aynı dünyada oynadım. Artık sıkmaya başlamışdı. Helal olsun diyecek başka bişey yok.

  2. ben bu haritayı çok beğendim!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir